Kiekvienam mieliausia tai kas užauginta savo rankomis.

NUOLATINIAM AUGIMUI – PRIESKONINIŲ ŽOLELIŲ RINKINYS “PRIESKONIŲ oazė”

Kilo idėja visas savo gaminamas produkcijas sudėti į vieną rinkinį - „AugiBOX“. Tai yra mūsų bendrovės reprezentacinė prekė. Išbandykite šį rinkinį ir įsitikinkite kokybe. Biohumusas yra tarsi juodojo aukso grynuolis, priturtintas subalansuotų ekologiškų maisto medžiagų rinkinys augalams. Ekologiška skysta trąša – augimo stimuliatorius „AugiMAX“ – drąsiai teigiame kad tai proveržis augalininkystėje, laistykite, purkšite, mirkykite, beicuokite ir liksite nustebinti rezultatu. Ekologiškus žemės mišinius biohumuso pagrindu, pavadinome „AugiMIX“. Tad galite įsigyti visos prekių grupės „AugiBOX“, „AugiMAX“ bei „AugiMIX“ patikusį produktą ir atskirai.

Žemių mišinyje yra pakankamai maistinių medžiagų keliems auginimams. Jeigu blogai sudygo sėklos, perlaistėte, pamiršote palaistyti ir išdžiūvo, nuėmėte derlių, permaišykite mišinį bei sėkite iš naujo. Šiame mišinyje puikiai galite susidaiginti ir pomidorų ar agurkų daigų, kuriuos vėliau persodinsite į didesnes talpas, daržo lysvę ar šiltnamį.

Kiekvienas iš mūsų tikriausiai pasvajojame apie savo namuose išaugintas lapinių, prieskoninių augalų gėrybes. Bet ne kiekvienas galime sau tai leisti. Tačiau tai tikrai nėra tiesa. Tereikia tik noro ir viskas yra įmanoma. Todėl šiandien siūlome idėją, kurią, jeigu tik turite šiek tiek daugiau vietos savo namuose, darbo vietoje, balkone ar virtuvėje ant palangės tikrai galite užsiauginti puikiausių žolelių, kurias galima panaudoti prasmingai kūrybai virtuvėje.

Pasiryžkite naujiems namų daržininkystės eksperimentams, susikurkite praktišką prieskoninių „augalų oazę“!

Žolelių auginimo namuose privalumai:

1.       Nerandate reikiamų prieskoninių žolelių prekybos centre? Pabandykite užsiauginti namuose!

2.       Esi tikras tai ką valgai – sveika ir natūralu!

3.       Žaliuojanti prieskoninių „augalų oazė“ taps ne tik vitaminų šaltiniu, bet ir namų puošmena.

Į rinkinį įeina:

1.       „AugiBOX“ kartoninė dėžutė

2.       Ekologiško biohumuso ir durpės mišinys

3.       Dvi pakuotės sėklų

4.       Ekologiška skysta trąšos – augimo skatinimo priemonė „AugiMAX“

5.       Purkštukas, skirtas laistyti ir tręšti

6.       Plėvelė ir raištelis

                     1. pav.                                                    2. pav.                                            3. pav.                                                  4. pav.               

„AugiBOX“ dėžutės paruošimas:

1.       Atidarykite „AugiBOX“ dėžutę – ji pritaikyta augalų auginimui. (1. pav.)

2.       Išimkite visą dėžutės turinį. (2. pav.)

3.       Dėžutės atlankus sulenkite į vidų. (3. pav.)

4.       Į dėžutę įdėkite plėvelę su biohumuso ir durpės mišiniu. Atriškite raištelį, paskleiskite mišinį tolygiai po visą dėžutę. Plėvelę atlenkite į dėžutės išorę bei perriškite raišteliu. (4. pav.)

Sėklų sėjimas:

Šiame rinkinyje rasite pakuotę sėklų. Išpakuotas sėklas sėkite į paruoštą dėžutę su mišiniu. Atkreipkite dėmesį į sėklų dydį, jei sėklos didesnės - sėjama giliau, jei smulkios mišinio paviršiuje. Rinkinio sėklos yra pritaikytos auginti namuose, nereikalauja didelių žinių bei įgūdžių daržininkystėje.

Praktiniai patarimai:

Sėklų sėjimą bei jų išdėstymą dėžutėje kuriate Jūs patys. Siūlome rašymo priemone ant dėžutės šono pasižymėti kokias sėklas ir kurioje vietoje pasėjote.

Kad sėklos geriau sudygtų ir augalai būtų atsparesni bei gautų pradiniam augimui papildomų maisto medžiagų – sėklas galima pamirkyti ekologiškose skystose trąšose „AugiMAX“, kurias rasite šiame rinkinyje. Sėklas nedideliame inde užpylę neskiestomis trąšomis „AugiMAX“ mirkykite apie 30 minučių. Po to nenusausinant galima sėti į paruoštą mišinį. Jeigu sėklos yra smulkios, jas po mirkymo bus sunku pasėti, tad galima nemirkius sėklų pasėti jas į mišinį bei palaistyti skystomis trąšomis „AugiMAX“. Pasėję sėklas, žemių mišinio paviršių pridenkime dėžutės plėvele, taip neleisime išgaruoti drėgmei (pav. 5). Nepamirškime pravėdinti. Rekomenduojame pasėtų sėklų dėžutę, kol jos sudygs, laikyti kuo šiltesnėje vietoje.

Sėkloms sudygus, daigus reikia pagrūdinti, t.y. dėžutę kartas nuo karto palaikyti vėsesnėje patalpoje. Taip formuojantis ir augant augalams ateityje gali būti kompensuojamas šviesos trūkumas, siekiant sumažinti augalų tąsumą.

Jeigu turite namuose sudygusį svogūną, pasodinkite ir jį. Taip užsiauginsite ir šviežių svogūnų laiškų.

Laikymo sąlygos bei apšvietimas:

Žiemos bei ankstyvo pavasario metu, augalams būtinas pakankamas šviesos kiekis. Šviesa reikalinga chlorofilui susidaryti, drėgmės pertekliui garinti, o veikiant šiems abiem veiksniams vyksta fotosintezė. Trūkstant šviesos, augalai augs netvirti, ištįsę. Natūralią dienos šviesą gali atstoti specialios augalų auginimo lempos. Neturint specialios lempos, rekomenduojame tamsiais vakarais dėžutę laikyti įprastomis lempomis apšviestoje patalpoje. Jeigu vakarais daugiau laiko praleidžiate gamindami virtuvėje ar ramiai ilsitės kambaryje, „AugiBox“ dėžutę visada pastatykite apšviestoje vietoje. Ryte, neužmirškite dėžutės padėti ant pietinės ar vakarinės palangės. Rekomenduotina, kad dieną temperatūra augalams būtų apie +15-22°C, naktį ji gali nukristi iki +5°C. Svarbu, kad augalėliai gautų gryno oro, todėl kaip galima dažniau atverkite jiems langą, tik saugokite nuo skersvėjų ir žvarbaus vėjo gūsių. Vėlyvesnio pavasario ar vasaros metu prie lango laikoma dėžutė gaus pakankamais natūralios šviesos, tad jos kilnoti nebūtina. Esant stipriai atokaitai, per stiklą lūžtantys saulės spinduliai bei laistymo metu ant augalų patekę vandens lašai gali apdeginti jau sudygusius augalus, tad būkite atsargūs. Kaip rūpinsitės augalų apšvietimu bei jų komforto sąlygomis, taip augalai atsidėkos Jums gausiu ir kokybišku derliumi.

Laistymas:

Sėklas sėkite į gerai sudrėkintą mišinį. Per visą dygimo laikotarpį neleiskite mišinio paviršiui išdžiūti. Drėgmei palaikyti uždenkite dėžutę plėvelės kraštais (5. pav.). Iki sudygstant ir kol augalai labai maži, laistymui naudokite purkštuką. Labai svarbu neperlaistyti ir užtikrinti gerą vėdinimą. Kol sudygs didžioji dauguma daigų dažnai vėdinkite, vėliau plėvelę atlenkite į išorę ir perriškite ją raišteliu. Plėvelės perteklių galite apkirpti (6. pav.).

Ekologiška, organinė skysta trąša „AugiMAX“:

Geresnis derlius užauga derlingoje ir pakankamai drėgnoje dirvoje. Geriausia yra lengva, humuso turtinga dirva. „AugiBOX“ žemių mišinį sudaro ekologiškas biohumusas bei neutrali durpė. Durpėje gerai vystosi šaknų sistema, o biohumusas suteikia organinių maisto medžiagų augalams. Rinkinyje surasite 200 mililitrų talpos buteliuką su skystomis organinėmis, biohumuso pagrindu pagamintomis trąšomis „AugiMAX“ (7. pav.).

Biohumuso pagrindu, pagaminta Lietuvoje, profesionali, ekologiška, organinė skysta trąša – augimo stimuliatorius „AugiMAX“ (7. pav.) tai unikalus, biologiškai aktyvus produktas, kuris turi labai platų panaudojimo spektrą. Produktas sertifikuotas panaudojimui tiek ekologiškuose ūkiuose, tiek tradiciniuose chemizuotuose ūkiuose. Naudojant „AugiMAX“ gaunami puikūs rezultatai, ką patvirtina moksliniai laukų tyrimai, bei klientų atsiliepimai. Skystoje organinėje trąšoje „AugiMAX“ išsaugoti visi ekologiškai švaraus vermikomposto komponentai su papildomais, grybelių veiklos sukurtais elementais. Produkto sudėtyje yra visas kompleksas makro ir mikroelementų, huminių medžiagų, augimo ir vystymosi hormonų, fulvo, huminių ir amino rūgščių, fitovitaminų. Sudėtyje nėra papildomai pridėtų cheminių priedų ar konservantų. (daugiau informacijos apie „AugiMAX“ organinę trąšą, jos naudą, rekomendacijas skaitykite: www.ltbiohumus.lt\biohumusas\augimax tinklapyje).

„AugiMAX“ paruošimas ir naudojimas:

Atlikus praktinius bandymus ir remiantis mokslininkų rekomendacijomis, organinę skystą trąšą „AugiMAX“ reikia skiesti santykiu 1:100, t.y. iš 1 litro koncentruoto gaunama 100 litrų trąšos. Šis skiedimo santykis tinkamas naudoti šioje „AugiBOX“ dėžutėje, gėlėms, sodo bei daržo augalams. Kitais atvejais skiedimo santykis gali skirtis. Dėžutėje rasite 200 mililitrų buteliuko talpą, iš jos pasigaminsite 20 litrų trąšos. Jūsų patogumui ant buteliuko rasite dozatorių, jame yra sugraduota skalė. Į 1 litrą vandens reikia pilti 10 mililitrų trąšos koncentrato. Tolygiam laistymui ir tręšimui rekomenduojame naudotis rinkinyje esamu purkštuku. Purkštuko talpa yra 700 mililitrų, tad naudojant kartu su „AugiMAX“, reiktų įpilti 7 mililitrus koncentrato. Paruoštos trąšos būna fiziologiškai aktyvios ribotą laiką, todėl turi būti panaudotos per 48 val. nuo jų paruošimo.

Tam, kad prieskoninės bei lapinės žolelės užaugtų kvapnios ir skanios jos turi augti tolygiai, o tai užtikrina nuolatinė drėgmė ir tinkamas maistinių medžiagų paskirstymas. Todėl sėklų dygimo ir pradinio augimo stadijoje rekomenduojame organinę skystą trąšą „AugiMAX“ naudoti kiekvieno laistymo metu. Tolimesniam tręšimui skysta trąša „AugiMAX“ laistykite du kartus per savaitę. Kitomis savaitės dienomis, esant drėgmės trūkumui, laistyti paprastu kambario temperatūros vandeniu. Tačiau reikėtų prisiminti, kad sausra ir stovintis vanduo augalėliams kenkia. Laistyti reikia labai atsargiai.

Biohumuso pagrindu pagaminta profesionali ekologiška skysta, organinė trąša – augimo stimuliatorius „AugiMAX“ puikai tinka daržo bei sodo augalams, gėlėms bei profesionaliam žemės ūkiui. „AugiMAX“ padeda įsisavinti chemines trąšas, pesticidus bei insekticidus. Taip pat „AugiMAX“ gali būti naudojama parazitų naikinimui bei prevencijai prieš amarus, marą bei kitas ligas. Įsitikinkite „AugiMAX“ veikimo galia namuose, paruošta trąša palaistykite kambarines gėles. Jei susidomėjote, daugiau informacijos apie „AugiMAX“ rasite mūsų puslapyje http://www.ltbiohumus.lt\augimax .

                           5.       pav.                                              6. pav.                                           7. pav.                                        8. pav. 


Krepšelis

Krepšelis tuščias.